Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

Rok 2018 w naszej Ojczyźnie jest rokiem jubileuszowy setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miejscach w Polsce z tej okazji organizowane są różne inicjatywy mające uczcić tę wielką rocznicę. 

Św. Jan Paweł mówił o Polsce, że to jest matka. Właśnie Ojczyźnie z okazji Dnia Matki wieczornicę Dar Wolności dnia 18 maja br., w stargardzkiej Kolegiacie zorganizowali: II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie.

W tę inicjatywę włączyły się inne ośrodki wychowawczo-oświatowe z naszej parafii: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II, Przedszkole Miejskie nr 2 Mali Artyści, Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole Uśmiech, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Państwowa Szkoła Muzyczna im. W. Lutosławskiego, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Zaruskiego, Chór Echo Arioso w Stargardzie, Szkoła Podstawowa w Strachocinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Marianowie oraz Zespół Fabryka Tańca z Barlinka. Wieczornicę objął Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronatem honorowym inicjatywę tę objęli: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając oraz Wójt Gminy Stargard Kazimierz Szarżanowicz. Na wieczornicy zebrani się licznie uczniowie szkół, nauczyciele i mieszkańcy Stargardu. Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdalenę Zarębską-Kuleszę reprezentował Piotr Gajewski, główny specjalista w Wydziale Wspierania Oświaty szczecińskiego kuratorium. Na początku spotkania słowo powitania skierował do zebranych ks. kan. dr Janusz Posadzy, kustosz Kolegiaty. Świętowanie Dnia Matki, naszej Ojczyzny, rozpoczęliśmy śpiewając hymn Polski Jeszcze Polska nie zginęła. Uczniowie szkół biorących udział  w wydarzeniu poprowadzili zebranych przez topos matki, ukazując nie tylko Ojczyznę, jako matkę, ale także Królową Polski, która jest też naszą matką. Druga część występu wyznaczona poprzez historię Polski wiodła przez poezję i śpiew pieśni patriotycznych. Każdy z uczestniczących w tym wyjątkowym spotkaniu przygotowanym przez dzieci i młodzież mógł odnaleźć chwile wzruszenia, ale i uśmiechów, chwile refleksji i dumy, ponieważ artyści, w zależności od swego wieku, nadawali utworom odpowiednią interpretację. Podczas śpiewu pieśni w prastarej stargardzkiej Kolegiacie powiewały biało-czerwone flagi, które dodatkowo wprowadzały nastrój patriotyczny. Na zakończenie spotkania słowo Prezydenta Polski Andrzeja Dudy odczytał Andrzej Kałuża, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie, który następnie podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo w tej patriotycznej uroczystości. Słowa podziękowania i gratulacje młodym artystom złożyły także: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i Zastępca Prezydenta Miasta Stargard Ewa Sowa. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, Boże coś Polskę, w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się skromny poczęstunek. 

Dziękując wszystkim za wspólny występ, mamy nadzieję, że takie działania, które nie tylko pogłębiają naszą wiarę, ale i rozbudzają poczucie patriotyzmu wśród młodego pokolenia będą coraz częstsze. 

ks. Marcin Miczkuła

 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności