Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

Henry Ford powiedział: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Gdy robimy coś wielkiego, musimy wpierw połączyć siły. Już sama decyzja o wspólnym przedsięwzięciu jest ważnym wydarzeniem, ale wspólna praca to niesamowity sukces. 

Tego doświadczyli młodzi ludzie, uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie polsko-niemiecko-ukraińskim: „Lekcja dendrologii”, który odbył się w Stargardzie, w dniach 10-15 września br. Organizatorem projektu było II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie pod troskliwym okiem dyrektora szkoły Andrzeja Kałuży oraz koordynatora projektu Iwony Waleryszak, w przedsięwzięcie włączyła się parafia rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Świata oraz parafia greckokatolicka pw. św. Jozafata w Stargardzie.

Projekt odbył się dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Młodzież polska, niemiecka i ukraińska spotkała się w poniedziałkowe południe. Po obiedzie, w II LO, odbyła się inauguracja projektu, na którą przybyli goście ze szkoły katolickiej w Rostocku, szkoły podstawowej w Łanowcach oraz miejscowi uczniowie. Po zajęciach integracyjnych młodzież udała się do Kolegiaty pw. NMP Królowej Świata, po której oprowadził kustosz ks. kan. dr Janusz Posadzy. Wieczory i noclegi młodzi spędzali na Campingu Hania w Morzyczynie nad Jeziorem Miedwie. We wtorek młodzi udali się do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, aby zapoznać się z ciekawymi gatunkami drzew i krzewów. W południe grupa projektowa udała się do zakładów drzewnych Barlinek S.A. Na zakończenie dnia Nadleśnictwo Barlinek zagwarantowało nam pełną wrażeń wyprawę do Puszczy Barlineckiej. W środę młodzież udała się do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej oraz do Krzywego Lasu koło Gryfina. Po południu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mariusza Zaruskiego odbyły się warsztaty taneczne i plastyczne. Młodzież uczyła się tańczyć poloneza oraz malowała liście do drzewa pamięci. W czwartek udaliśmy się do Szczecina, aby nie tylko zobaczyć szczecińską starówkę, ale przede wszystkim zapoznać się z ciekawymi nasadzeniami. Po powrocie do Stargardu udaliśmy się na zwiedzanie cerkwi greckokatolickiej pw. św. Jozafata. Piątek był dniem warsztatów szkółkarskich w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie-Zdrojach. Po południu w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z Prezydent Miasta Stargard Ewą Sową, a w Starostwie Powiatowym ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską. Wieczorem odbyło się ognisko podsumowujące projekt. Przybył na nie Konsul Honorowy Ukrainy ze Szczecina, Henryk Kołodziej oraz liczne grono nauczycieli z II LO oraz MDK. W sobotę do południa odbywały się zajęcia nad Miedwiem, a po obiedzie pożegnała się z nami grupa niemiecka. Sześciodniowy projekt zakończył się wykonaniem wspólnego zielnika, jednak dokonało się coś więcej – młodzież nawiązała nowe kontakty, przełamała krążące stereotypy oraz poszerzyła horyzonty myślowe. Niedocenianym aspektem projektu są ćwiczenia lingwistyczne. Młodzież i nauczyciele muszą się porozumieć i czynią to w różnych językach. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym można było podjąć projekt: Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji w Stargardzie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Ogrodowi Dendrologicznemu i Wójtowi Gminy w Przelewicach, Nadleśnictwu Barlinek i Gryfino oraz Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie miało swoją kontynuację. 

 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności