Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

II Liceum Ogólnokształcące z sukcesem przebrnęło przez eliminacje i zakwalifikowało się do finału pierwszego w historii Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa". Konkurs jest adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym - oddziałów przygotowania wojskowego i certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.

 

Zorganizowanie Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” to pomysł Biura do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – koordynatora programów edukacyjnych MON, a sam Turniej został ogłoszony przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Turniej składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich, eliminacje, odbyły się w dniach 14-16 grudnia br. na platformie e-learningowej. Każdy z trzech uczniów reprezentujących szkołę musiał rozwiązać test. Indywidualnie zdobyte punkty następnie zostały zsumowane. Zmagania poprzedzone były samokształceniem. 

W ten sposób spośród 96 zgłoszonych szkół, wyłoniono grupę tych, które walczyć będą o ćwierćfinał, zaplanowany w styczniu – po feriach zimowych, W tym gronie znalazła się nasza szkoła, która w kolejnej fazie Turnieju, rozgrywanej w systemie pucharowym, zmierzy się z XXV LO w Krakowie.

W finale, zaplanowanym na koniec stycznia, reprezentacja, który zwycięży, otrzyma tytuł mistrza Ekstraklasy Wojskowej i puchar przechodni. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc MON przewiduje nagrody rzeczowe.

Tematyka Turnieju obejmuje zagadnienia z programu nauczania w klasach mundurowych. To pytania m.in. z taktyki, pierwszej pomocy czy terenoznawstwa. Jest to więc doskonała forma wsparcia programu nauczania podczas konieczności przejścia na naukę zdalną. Pozostałe zalety Turnieju to: kształtowanie umiejętności współpracy i działania pod presją czasu i w warunkach ostrej rywalizacji; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętnego, analitycznego korzystania z różnych źródeł informacji; integracja środowiska klas wojskowych, tworzenie wspólnoty opartej na pogłębianiu wiedzy i rywalizacji sportowej oraz promocja e-sportu.

Naszym uczniom: Szymonowi Paulowi, Gracjanowi Schabkowi i Pawłowi Wiktorowiczowi gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach Turnieju.

 

 

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności