Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

Drużyna kadetów w składzie: Gracjan Schabek, Paweł Wiktorowicz, Szymon Paul zajęła III miejsce w Turnieju zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
W piątek, 26 lutego br. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbył się finał Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa" " Poznaliśmy mistrzów ekstraklasy wojskowej. Serdecznie gratuluję Wam zdobycia tych tytułów. Odznaczyliście się dogłębną wiedzą na temat wojska, jest to przedsionek do służby wojskowej. Jestem dumny, że tak podchodzicie do swoich obowiązków, że swoją przyszłość wiążecie ze służbą Polsce, służbą w mundurze żołnierza Wojska Polskiego – Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pogratulował finalistom pierwszego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”.


"EkstraKLASA Wojskowa" to turniej adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” i „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. To programy edukacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowane przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

W półfinałach „Ekstraklasy Wojskowej” spotkały się: Liceum Ogólnokształcące w Rybniku ZDZ w Katowicach, które rywalizowało z Zespołem Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, które zmierzyło się z II LO im. C. K. Norwida w Stargardzie. Półfinaliści pokonali blisko 100 szkół, które zgłosiły się do turnieju. Uczestnicy w kolejnych etapach rozwiązywali test obejmujący obszerną wiedzę wojskową . " To bardzo dobra wiadomość, że odznaczacie się wiedzą – dogłębną wiedzą – na temat Wojska Polskiego. Życzę dalszych sukcesów jeśli chodzi o starania związane z waszą przyszłością naukową. Bardzo serdecznie wam gratuluję i dziękuję za uczestniczenie w tym konkursie" - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Turniej miał charakter wieloetapowy. Najlepszym okazał się Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Zwycięzca Turnieju został mistrzem Ekstraklasy Wojskowej i otrzymał puchar przechodni.

mgr inż. Jarosław Bieńkowski

Prezentacja II LO

link_prezentacja

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Godziny lekcyjne

clock
1.      8:00 - 8:45
2.      8:55 - 9:40
3.      9:50 - 10:35
4.    10:45 - 11:30
5.    11:45 - 12:30
6.    12:35 - 13:20
7.    13:25 - 14:10
8.    14:15 - 15:00
9.    15.05 - 15.50

Po termomodernizacji

link_prezentacja

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności