Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

Przekonali się o tym nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie, którzy w ramach programu PO WER wyjechali na słoneczną, malowniczo położoną Maltę(28czerwca- 09 lipca 2021).Pan dyrektor Andrzej Kałuża, pani pedagog Dorota Wiśniewka i nauczyciel wf pan Kazimierz Matkowski dwutygodniowy intensywny kurs języka angielskiego idealnie połączyli z wypoczynkiem, nawiązywaniem międzynarodowych przyjaźni i zwiedzaniem nowych miejsc. A tych jest ogrom, bowiem Malta jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Mówi się o niej, że jest jednym wielkim muzeum pod gołym niebem. Nie bez powodu stolica Malty – Valetta, uznana jest za Europejską Stolicę Kultury. Tyle tu się dzieje! Życie kulturalne stolicy zachwyca nie tylko tubylców. Niezwykłą przygodą były rejsy na wyspę Gozo i wyspę Comino. Bogactwo krajobrazów, laguna, kąpiele w morzu, fascynujące smaki lokalnych potraw…

 

Wspaniałe wrażenia zapierające dech w piersiach!

 

Warto było tu przyjechać, warto uczyć się języków obcych, zwłaszcza w tak dobrze dobranych grupach i takimi metodami jakie zaoferowała szkoła językowa na Malcie. Kurs językowy za granicą to niewątpliwie najskuteczniejszy sposób nauki języka obcego, to także doskonały pomysł na aktywne wakacje.

Realizacja programu PO WER

w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida

P2loO WER (Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój) to projekt UE, który stanowi odpowiedź na wyzwania i jednocześnie jest instrumentem realizacji Strategii Europa 2020. Program uwzględnia stojące przed Europą długofalowe wyzwania związane z globalizacją, rozwojem ekonomicznym czy inwestycjami w kapitał ludzki.

II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie od 1 września br bierze aktywny udział w realizacji tego projektu, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności nauczania języków obcych poprzez motywowanie uczniów do współpracy w zespole oraz tolerancji na różne kultury.

Koordynatorem projektu pt. „ Uczymy się języków obcych i otwieramy drzwi do Europy” jest nauczycielka języka angielskiego i rosyjskiego Pani mgr Iwona Szyba, która we współpracy z innymi nauczycielami języków obcych zaangażowała do udziału w projekcie 12 nauczycieli liceum. Poprzez uczestnictwo w dwutygodniowych kursach i szkoleniach w wielu krajach Unii Europejskiej podniosą oni swoje kompetencje zawodowe i językowe.

W dniu 3 listopada 2019 roku rozpoczęła się mobilność nauczycieli II LO w Stargardzie w ramach projektu PO WER. Jako pierwsi wyjechali dyrektor szkoły- Pan mgr Andrzej Kałuża- nauczyciel języka włoskiego i francuskiego, Pani mgr Anna Banaś- nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego i Pani mgr Iwona Szyba- nauczycielka języka angielskiego i rosyjskiego. Florencja była miejscem, gdzie w dniach 4.- 15.11 2019 roku nauczyciele doskonalili swoje umiejętności z zakresu metodyki nauczania języków obcych, wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych w procesie nauczania, pogłębili swoją wiedzę z zakresu kultury i życia Włoch. Ukończyli 50- godzinne szkolenie pt. „The creative classroom: Tools and Tips for language teachers”.Dzielili się wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Chorwacji i Grecji. Przedstawili uczestnikom kursu swój region, miasto i szkołę. Nawiązali nowe kontakty i znajomości, które, mamy nadzieję, w przyszłości zaowocują wymierną współpracą.

Podczas udanego pobytu we Włoszech był czas zarówno na szkolenie i wymianę doświadczeń jak również i na zwiedzanie. W wolnym czasie nauczyciele uczestniczyli w lokalnych wycieczkach, zwiedzili wspaniałe zabytki renesansowej Florencji, San Gimignano, Monteriggioni, Sienę, Pizę oraz Fiesole.

Kolejne wyjazdy szkoleniowe zaplanowane są do innych krajów europejskich w maju i w okresie wakacji.

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności