Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

W miniony piątek, 6 kwietnia 2018 r. w Stargardzkim Centrum Kultury na Dużej Scenie odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Stargardzkiego i Prezydenta Miasta Stargard zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie. Udział w konkursie zgłosiło 13 szkół. Po eliminacjach, które odbyły się 01.03.2018 r. do konkursu finałowego zakwalifikowano 14 reprezentantów ze szkół podstawowych i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych. Na scenie zaprezentowano piosenki w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, ukraińskim i japońskim. W sumie wykonanych zostało 18 utworów. Jury w składzie: P. Alina Kopera – dyrektor Chóru Cantore-Vox, P. Wioletta Brzęcka, P. Aleksandra Griszkienas, P. Aleksandra Zalewska-Jeżak -nauczycielki muzyki oraz nauczycielka języka angielskiego i rosyjskiego - P. Iwona Szyba z uwagą wysłuchały wszystkich prezentacji i przyznały miejsca w następującej kolejności:

 

W kategorii Szkół Podstawowych/klasy gimnazjalne: 

I miejsce – Nailah Vitha  (Szkoła Podstawowa nr 11 w Stargardzie) 

II miejsce – Adrianna Bąk (Szkoła Podstawowa nr 10  w Stargardzie)  

III miejsce – Małgorzata Szymełyniec (Szkoła Podstawowa w Reptowie)

Wyróżnienie otrzymał duet -  Małgorzata Szymełyniec i Danuta Jazdowska (Szkoła Podstawowa w Reptowie)

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych: 

I miejsce – Karolina Kutek i Karol Andrusieczko (I LO w Stargardzie) 

II miejsce – Julia Pietrucha (II LO w Stargardzie)

III miejsce – Paulina Wdowczyk i Paweł Kłyszejko (Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie)

Wyróżnienie otrzymał: Szymon Mochocki (Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Stargardzie).

 

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Urząd Miejski w Stargardzie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Stargardzie, Rada Rodziców II LO w Stargardzie.

Nagrodami w konkursie  były tablety, książki o stolicach świata, grawerowane statuetki, materiały promocyjne od Urzędu Miasta. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodycze.  

 VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego, Pan Jerzy Hernet – Dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Pani Magdalena Kukulak – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Pani Małgorzata Wójcik-Bąk – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu,Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego, Naczelnik Biura Rady Miejskiej i Opiekun Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard - Pani Barbara Stanisławska, Członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard.

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej był dla uczniów okazją do zaprezentowania swoich talentów i pasji wykorzystując przy tym ich umiejętności lingwistyczne. Kolejna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży siedzącej na widowni. Organizatorzy mają nadzieję na rozwój i kontynuację imprezy w przyszłym roku szkolnym.

Internetowy katalog książek

link_film

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności