Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rozpoczynamy o 8 rano!!!

W piątek 07.09.2018 r. o godzinie 11:45 w bibliotece szkolnej odbyło się Narodowe Czytanie powieści Stafana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna odsłona odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne cele to propagowanie polskiej literatury,  popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku, w której pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.

W wydarzeniu wzięli udział: dyrekcja szkoły - pan Andrzej Kałuża i pani Anetta Lipnicka, nauczyciele bibliotekarze, członkowie Klubu Sympatyków Książki oraz uczniowie klasy IIA. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik  mógł wyrazić swoje skojarzenia z  czytaną lekturą poprzez tworzenie wspólnego plakatu. Spotkanie pozwoliło spędzić czas na wspólnym czytaniu i przełamywaniu lęków przed występami publicznymi.

Przedstawiciele naszych uczniów i nauczycieli wzięli również udział w Narodowym Czytaniu w Książnicy Stargardzkiej, które odbyło się w sobotę 8 września 2018 roku.

 

Internetowy katalog książek

link_film

Prezentacja profilu mundurowego

link_film

II LO Stargard - Lycée Touchard Le Mans

link_film

Patronat

Szkoła jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biuletyn Informacji Publicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie
Mieszka I 4
73-110 Stargard
tel. +48 91 577 25 35
sekretariat@2lo.stargard.pl

Inspektor ochrony danych osobowych
Damian Szmit
tel. 503677713
e-mail iod@data.pl

Deklaracja dostępności