W piątek 07.09.2018 r. o godzinie 11:45 w bibliotece szkolnej odbyło się Narodowe Czytanie powieści Stafana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna odsłona odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne cele to propagowanie polskiej literatury,  popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku, w której pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.

W wydarzeniu wzięli udział: dyrekcja szkoły - pan Andrzej Kałuża i pani Anetta Lipnicka, nauczyciele bibliotekarze, członkowie Klubu Sympatyków Książki oraz uczniowie klasy IIA. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik  mógł wyrazić swoje skojarzenia z  czytaną lekturą poprzez tworzenie wspólnego plakatu. Spotkanie pozwoliło spędzić czas na wspólnym czytaniu i przełamywaniu lęków przed występami publicznymi.

Przedstawiciele naszych uczniów i nauczycieli wzięli również udział w Narodowym Czytaniu w Książnicy Stargardzkiej, które odbyło się w sobotę 8 września 2018 roku.